Wybierz najlepszy telefon roku we... wrześniu. I jak tu wierzyć w plebiscyty?

Opublikowano: 2014-09-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-appaward-najlepszeroku-1W sieci pojawiła się strona, na której użytkownicy mogą zagłosować na najlepszy ich zdaniem telefon 2014 roku. Kłopot polega na tym, że wśród kandydatów do tytułu zabrakło kilku ważnych modeli, które pojawią się na rynku w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

W Internecie pojawiła się strona z konkursem Appaward 2014, w którym internauci mogą drogą głosowania wybrać najlepszą ich zdaniem mobilną aplikację bieżącego roku.

W samym pojawieniu się wspomnianej witryny i organizowanym plebiscycie nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie jego część poświęcona telefonom komórkowym. Otóż w tym roku organizatorzy Appaward uruchomili też głosowanie na najlepszy smartfon 2014 roku oraz najlepszego operatora działającego na polskim rynku.

news-appaward-najlepszeroku-2

Można jeszcze przymknąć oko na fakt, że po oddaniu swojego głosu (trzeba mieć do tego konto na Facebooku i zalogować się na nie) jak na dłoni widać bieżące wyniki głosowania. Wydaje się, że byłoby ciekawiej, gdyby te rezultaty stanowiły niespodziankę aż do momentu ogłoszenia ostatecznych wyników.

Znacznie istotniejsza z punktu widzenia wiarygodności głosowania jest inna kwestia. Otóż na liście kandydatów do tytułu smartfona roku znalazły się modele telefonów sprzedawane obecnie w polskich sklepach i znajdujące się w ofercie operatorów. Niestety, nie ma na niej (z wyjątkiem jednego modelu, ale o tym za chwilę) telefonów, których premiery miały miejsce na trwających właśnie targach elektroniki użytkowej IFA 2014 w Berlinie. Zabrakło tak ważnych modeli jak Galaxy Note 4, Galaxy Note Edge czy Sony Xperia Z3. Jest natomiast (to wspomniany wcześniej wyjątek) LG G3, który także został zaprezentowany na IFA, ale znajduje się już od pewnego czasu w sprzedaży.

news-appaward-najlepszeroku-3

W tej sytuacji trudno pozbyć się wrażenia, że wyniki plebiscytu na telefon roku 2014 mogą być mało wiarygodne i że organizatorzy nieco pospieszyli się z rozpoczęciem głosowania. Należało chyba poczekać na przykład do początku grudnia, gdy na polskim rynku będą już obecne modele mogące w znaczący sposób wpłynąć na preferencje użytkowników i ostateczne wyniki głosowania.

Źródło: Appaward

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.