Wyciekła specyfikacja następcy Lumii 1320 – mniejszy ekran, sporo większy aparat

Opublikowano: 2014-12-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-lumia1330-specyfikacjaMicrosoft stopniowo wprowadza na rynek swoje pierwsze smartfony. Debiutu doczekał się już budżetowiec, czyli Lumia 535. Na flagowy model przyjdzie jeszcze trochę poczekać, ale w międzyczasie pojawić ma się propozycja ze średniej półki.

Zrzut ekranu z testu GFXBench ujawnił, że Lumia 1330 (znana też pod nazwą prototypową RM-1062) będzie miała 5.7 calowy o rozdzielczości 720p, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 400 wsparty przez układ graficzny Adreno 305 oraz 1 GB RAM. Zdjęcie pokazuje, że wolnej pamięci jest 0.38 GB, co wprowadziło nieco zamieszania, że smartfon zostanie wyposażony w 512 MB RAM. Teorii jest kilka: urządzenie rzeczywiście będzie miało tylko tyle pamięci albo jest to prototyp wyposażony w tak małą ilość, ewentualnie jest to błąd programu lub konsumuje on sporą część zasobów. Wiele źródeł potwierdza jednak, że następca Nokii Lumia 1320 będzie miał 1 GB RAM. Oprócz tego smartfon ma mieć 32 GB pamięci wbudowanej (27 GB dostępne dla użytkownika), dwa aparaty, z czego tylna jednostka ma 14 mpix (PureView), zaś dla fanów tzw. zdjęć „selfie” i do wideorozmów przygotowano przednią kamerę 5 mpix. Warto zaznaczyć, że oba aparaty nagrają filmy w rozdzielczości 1080p (1920 x 1080 pikseli).

news-lumia1330-specyfikacja-wyciek

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że Microsoft zamierza zaprezentować smartfona wraz z systemem operacyjnym Windows Phone 8.1 GDR2 na targach Mobile World Congress 2015 w Barcelonie, w marcu przyszłego roku.

Źródło: GSMArena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.