Wyciekły zdjęcia obudowy Sony Xperii Z4

Opublikowano: 2015-03-09
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzęt / podzespoły

Sony Xperia Z4 conceptSony nie zapowiedziało Xperii Z4 na tegorocznych targach MWC, co może oznaczać, że smartfon nie był jeszcze gotowy do pokazania. Tymczasem do sieci trafiły zdjęcia części obudowy następcy modelu Z3, ujawniając nieco szczegółów.

Fotografie potwierdzają, że Sony Xperia Z4 nie zrezygnuje ze znanej stylistyki OmniBalance, nie będzie też zbyt wielu zmian w kwestii wyglądu ramki urządzenia w porównaniu do poprzednika. Widać, że port microUSB został odsłonięty, potwierdzając brak zaślepki, co dla wielu oznaczało rezygnację z wodoodporności. Czy tak jest w rzeczywistości? Wątpliwe, gdyż podobne rozwiązanie znalazło się w wodoszczelnych Xperiach M4 Aqua i Z4 Tablet, które zadebiutowały na MWC 2015 w Barcelonie.

Rzeczony port zmienił też swoje położenie. Wcześniej znajdował się z boku, teraz przeniesiono go na sam dół. Identyczna sytuacja spotkała mikrofon. Z innych zmian wspomnieć można o braku złącza magnetycznego służącego do ładowania. Jedno ze zdjęć wskazuje natomiast na umieszczenie z jednej strony (jak w poprzedniku) portów na kartę pamięci microSD oraz nanoSIM, choć niektóre źródła donoszą, że Sony może zrezygnować z możliwości rozszerzania pamięci w smartfonie.

Całość, według różnych informacji, ma być o 1 mm cieńsza, a wyświetlacz zachowa przekątną z Xperii Z3, a więc 5.2 cala. Reszty specyfikacji póki co można się jedynie domyślać. Raczej nie powinno zabraknąć procesora Snapdragon 810, 3 GB RAM czy aparatów o imponujących matrycach, ale w tej chwili to jedynie czyste spekulacje.

Źródło: Future Supplier

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.