Wykryto toksyczne składniki w produktach Prestigio, Lenovo i Acer

Opublikowano: 2015-02-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Acer #pozostali #sprzęt / podzespoły #problemy / awarie

news-toksyny-tabletSprawa dotyczy kilku modeli wspomnianych producentów, którym grozi wstrzymanie sprzedaży i które po raz kolejny są sprawdzane przez Szwedzką Agencję Chemikaliów pod kątem zawartości toksyn w kablach, a w szczególności krótkołańcuchowych chlorowanych parafin (tzw. SCCP).

Teleguru, poprzez swoje szwedzkie źródła dowiedział się, że wkrótce kilkanaście artykułów renomowanych firm może otrzymać zakaz sprzedaży w Szwecji (możliwe, że z czasem także w Polsce), przez niedozwolony, wysoki poziom zawartości szkodliwych dla zdrowia substancji chemicznych.

Poniżej część produktów (sprzedawanych również w Polsce), których pierwsze testy wykazały obecność toksycznych substancji w kablach:
– Asus Memo Pad 7 (od 1.62 do 1.63% SCCP)
– Asus Transformer Pad (od 1.24 do 1.31% SCCP)
– Prestigio Multiphone PAP3400 Duo (0.56% SCCP)
– Lenovo Tab A10 (od 1,33 do 1.41% SCCP)
Acer Iconia A1 (od 0.37 do 0.38% SCCP)

Oprócz tego, wśród badanych znalazły się urządzenia mniej znanych na naszym rynku producentów, jak np. DMTECH czy Archos. Analizy nie zostały jeszcze zakończone, a cała sprawa jest nadal w toku. Na oficjalne potwierdzenie ewentualnego zakazusprzedaży tych produktów trzeba będzie jeszcze poczekać. Ostateczna decyzja należy zaś do Komisji Europejskiej.

Źródło: własne

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.