Wyniki Apple za II kwartał 2015 roku

Opublikowano: 2015-07-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzedaż / wyniki

news-apple-wyniki-finansoweApple przedstawił swoje wyniki finansowe za II kwartał 2015 roku (trzeci kwartał fiskalny). Firmie udało się wypracować zysk operacyjny na poziomie 10.7 miliarda dolarów przy 49.6 miliardach dolarów przychodu.

Osiągnięty rezultat stanowi znaczący wzrost w stosunku do tego samego okresu poprzedniego roku, kiedy to Apple zanotował 7.7 miliarda dolarów zysku z 37.4 miliardów dolarów dochodu. W zakończonym kwartale technologiczny gigant sprzedał 47.5 miliona iPhone’ów, czyli nieco poniżej przewidywań analityków, którzy prognozowali około 49-50 milionów smartfonów. Doprowadziło to do spadku akcji firmy na rynku o 6.7%. Niemniej, przychód z tytułu sprzedaży iPhone’ów wzrósł o 59% względem II kwartału 2014 roku.

Sprzedaż iPadów po raz kolejny spadła. Apple dostarczył na rynek 10.9 miliona tabletów – w zeszłym roku było to 13.3 miliona sztuk. Wzrost nastąpił za to w segmencie komputerów Mac, których sprzedano 4.8 miliona egzemplarzy (4.4 miliona rok wcześniej). Co ciekawe, Apple nie pochwalił się liczbą sprzedanych zegarków Apple Watch. Wiadomo jedynie, że ogólna sprzedaż tego urządzenia była na poziomie sporo ponad miliarda dolarów, odpowiadając za 49-procentowy wzrost w kategorii „Inne” (należy do niej również iPod)). Jak określił dyrektor finansowy Apple, popyt na smartwatcha w pierwszych dziewięciu miesiącach dostępności przekroczył oczekiwania firmy i przewyższył nawet zainteresowanie iPhone’em i iPadem w podobnym okresie od ich debiutu.

Źródło: Apple

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.