Wyniki Apple za III kwartał 2015 roku

Opublikowano: 2015-10-28
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzedaż / wyniki

news-apple-wyniki-finansoweApple zaprezentowało najnowszy raport finansowy obejmujący trzeci kwartał bieżącego roku. Nie ma zaskoczeń – firma po raz kolejny uzyskała świetne wyniki, wyraźnie przebijając osiągnięcia sprzed roku.

Technologiczny gigant zanotował 51.5 miliarda dolarów przychodu i 11.1 miliarda dolarów zysku netto (1.96 dolara na akcję). Nieznacznie przekroczono zatem oczekiwania analityków, którzy przewidywali 51.12 miliarda dolarów dochodu i 1.88 dolara zysku na akcję. Co więcej, poprawiony został wynik z analogicznego okresu ubiegłego roku, kiedy to Apple uzyskało 42.12 miliarda dolarów przychodu i zarobiło 8.5 miliarda dolarów. Marża brutto wyniosła 39.9%.

Firmie z Cupertino udało się sprzedać 48 milionów iPhone’ów (około 22% wzrostu rok do roku) i jak poinformował CEO Tim Cook, 30% ich nabywców przeszło z Androida. Duże znaczenie miał 120-procentowy wzrost sprzedaży w Chinach, dając jednoznaczną odpowiedź na pytanie – jak ważny dla całej branży jest ten rynek. iPady sprzedały się w nakładzie 9.9 miliona egzemplarzy – spadek z 12.3 miliona rok wcześniej. Natomiast komputery Mac zaliczyły kolejny świetny miesiąc i trafiły do 5.7 miliona konsumentów (5.5 miliona sztuk w trzecim kwartale 2014 roku).

W następnym kwartale Apple oczekuje przychodu w wysokości 75.5-77.5 miliarda dolarów, na co ma się złożyć udany okres świąteczny i pełna dostępność iPhone’ów 6S.

Źródło: Apple

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.