Wyniki Apple za IV kwartał 2015 roku nie zaskakują. Firma nadal bije rekordy

Opublikowano: 2016-01-27
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzedaż / wyniki

news-apple-wyniki-finansoweApple opublikowało najnowszy raport finansowy za czwarty kwartał 2015 roku (pierwszy kwartał fiskalny 2016), z którego jasno wynika, że gigant nie zwalnia tempa, nieprzerwanie notując świetne rezultaty.

W zakończonym 26 grudnia kwartale, firma z Cupertino odnotowała rekordowy przychód w wysokości 75.9 miliarda dolarów oraz najwyższy w swojej historii kwartalny zysk operacyjny równy 18.4 miliarda dolarów. Dla porównania, rok wcześniej Apple zyskało odpowiednio 74.6 oraz 18 miliarda dolarów. Sprzedaż międzynarodowa stanowiła w raportowanym okresie 66% całości przychodów. Marża brutto zwiększyła się z 39.9 do 40.1% w skali rok do roku.

W wydanym oświadczeniu, CEO Tim Cook przypisał najnowsze wyniki imponującej sprzedaży iPhone’ów – 74.8 miliona sztuk, czyli o 0.3 miliona więcej niż rok wcześniej, oraz zegarków Apple Watch i Apple TV, choć w przypadku tych produktów nie poznaliśmy konkretnych danych. Spadek zanotowano z kolei w sprzedaży iPadów (z 21.4 do 16.1 miliona) oraz komputerów Mac (z 5.5 do 5.3 miliona).

Z przewidywań Apple wynika, że kolejny kwartał powinien się zakończyć przychodami w wysokości 50-53 miliardów dolarów oraz marżą brutto równą około 39-39.5%.

Źródło: Apple

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.