Wyniki BlackBerry za IV kwartał roku fiskalnego 2015

Opublikowano: 2015-03-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-blackberry-wynikiOpublikowane przez BlackBerry wyniki finansowe obejmujące okres od początku grudnia 2014 roku do końca lutego 2015 roku wykazały, że firmie udało się wyjść na plus i zarobić około 28 milionów dolarów.

Nad kanadyjskim producentem od dłuższego czasu zbierały się czarne chmury, a zdaniem niektórych, mniej optymistycznych prognoz firmie wieszczono rychły upadek. Najnowsze wyniki są jednak pewnym światłem w tunelu – BlackBerry zanotował 28 milionów dolarów zysku netto. Rok wcześniej było to 148 milionów dolarów…ale straty. Nie jest to jednak zasługa smartfonów, gdyż sprzedało się ich zaledwie 1.6 miliona sztuk. Należy też zaznaczyć, że średnia cena telefonu wzrosła ze 180 do 211 dolarów względem poprzedniego kwartału.

Sprzedaż urządzeń BlackBerry stanowiła około 42% łącznych przychodów, które wyniosły 660 milionów dolarów – mniej niż zakładali analitycy (790 milionów dolarów). Reszta tej sumy należy do usług (47%) i oprogramowania (10%). Szczególnie nad tym ostatnim segmentem warto się pochylić. Firmie udało się zwiększyć dochody ze sprzedaży oprogramowania do 67 milionów dolarów, czyli o ponad 20% względem poprzedniego roku. Potwierdza to, że BlackBerry powoli przekształca się z firmy skupiającej się na sprzęcie w dostawcę usług i (w szczególności) oprogramowania, głównie dla klientów biznesowych. Nadal jednak daleko do planów CEO firmy, Johna Chena, który chce, aby wspomniany dział przynosił kwartalnie około 500 milionów dolarów.

Źródło: Reuters

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.