Wyniki finansowe HTC dają nadzieje na lepszą przyszłość firmy

Opublikowano: 2015-01-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #HTC #sprzedaż / wyniki

news-htc-wyniki-finanseTajwański producent po raz pierwszy od trzech lat zanotował kwartalny wzrost przychodów. Niestety przed HTC nadal długa droga do wyjścia z kryzysu.

Firma opublikowała raport finansowy za IV kwartał 2014 roku, który przyniósł długo wyczekiwane, dobre wiadomości. Producent osiągnął przyrost dochodów o 200 milionów dolarów względem 2013 roku, tym samym kończąc kwartał z wynikiem 1.5 miliarda dolarów. Dochód netto wyniósł około 15 milionów dolarów, co zgodnie z portalem Bloomberg oznacza, że HTC udało się przebić oczekiwania analityków, którzy przewidywali wynik na poziomie 6.6 miliona.

Jednakże sukces ten nie został osiągnięty dzięki zeszłorocznym, flagowym smartfonom tajwańskiej korporacji. Jak się okazało, to budżetowe propozycje skierowane do rozwijających się rynków pomogły HTC podnieść się nieco z kolan. Rywalizacja ze świetnie sprzedającymi się iPhone’ami 6 i tanimi produktami Xiaomi nie jest łatwa, ale jak widać firmie udało się zdobyć swoją niszę. Duża w tym też zasługa takich smartfonów jak HTC Desire 816, który swoją atrakcyjną ceną, dobrą wydajnością, świetnym aparatem i ogólnym dopracowaniem przyciągnął sporą rzeszę klientów.

Wyniki te wydają się być optymistyczną prognozą na nadchodzące miesiące, jednak w przeciągu całego 2014 roku firma zanotowała kolejny spadek, trzeci rok z rzędu. Należy mieć nadzieje, że obecne dwanaście miesięcy okaże się bardziej udane dla HTC i pozwoli wyjść z dołka. Możliwe, że pomoże w tym zapowiedziany na targach CES smartfon Desire 826.

Źródło: Bloomberg

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.