Wyniki finansowe HTC za I kwartał 2015 roku

Opublikowano: 2015-04-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #HTC #sprzedaż / wyniki

news-htc-wyniki-finanseHTC opublikował raport finansowy obejmujący pierwsze trzy miesiące bieżącego roku, z którego wynika, że firma powoli wygrzebuje się z kryzysu i notuje kolejny kwartalny wzrost.

Tajwański koncern zanotował w I kwartale 2015 roku, który zakończył się 31 marca, 1.36 miliarda dolarów przychodu – 25% więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Zysk operacyjny wyniósł 11.8 milionów dolarów (1.4 centa za akcję). Chociaż HTC nie podało, w jakich ilościach rozeszły się ich urządzenia, popularny producent scharakteryzował sprzedaż smartfonów jako rosnącą, zarówno w Europie, Azji, jak też Stanach Zjednoczonych. Ponadto, rośnie udział firmy w tajwańskim rynku. Warto też wspomnieć, że zakończony kwartał był zdecydowanie najlepszym od 2011 roku (w ujęciu USA).

Jeśli chodzi o obecny, II kwartał, który zakończy się w czerwcu, HTC przewiduje sprzedaż na poziomie 1.5-1.68 miliarda dolarów. Marża brutto ma wzrosnąć z 19.7% uzyskanych w Q1 do 23-23.5%.

W planach firmy na kolejne miesiące jest rozpoczęcie kampanii marketingowej opaski HTC Grip, wydanie urządzeń wirtualnej rzeczywistości, jak również skupienie się na indyjskim rynku, gdzie HTC ma zaledwie 6% udziału.

Źródło: HTC

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.