Wyniki finansowe Huawei za 2014 rok

Opublikowano: 2015-04-01
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-huaweiHuawei opublikował swoje wyniki za zeszły rok, z których wynika, że chiński producent nadal rośnie w siłę i nie bez powodu jest jednym z największych graczy rynku mobilnego.

Firma po raz kolejny może pochwalić się bardzo dobrymi osiągnięciami. Twórca takich smartfonów jak Ascend Mate7 i Ascend P7 uzyskał w 2014 roku przychód na rekordowym poziomie 46.5 miliarda dolarów, z czego zysk netto wyniósł 4.5 miliarda dolarów – wzrost względem poprzedniego roku o odpowiednio 20.6% oraz 32.7%. Dział mobilny chińskiego giganta wygenerował ponad 12 miliarda dolarów z tytułu sprzedaży smartfonów (około 75 milionów sztuk) i tabletów. Jest to przyrost o 32.6% w porównaniu do 2013 roku.

Huawei zainwestował blisko 6.6 miliarda dolarów w badania i rozwój w 2014 roku. Przekłada się to na 14.2% dochodu, a jednocześnie kwota ta jest o 29.4% większa niż rok wcześniej. W ciągu dekady, firma przeznaczyła prawie 31 miliardów na R&D.

Obecny rok nie zapowiada osłabienia pozycji Huawei na rynku. Producent ma w planach m.in. smartfon Huawei P8, który zadebiutuje już 15 kwietnia. Urządzenie zostało już certyfikowane przez chiński urząd TENAA, dzięki czemu poznaliśmy jego wygląd i dane techniczne.

Źródło: Huawei

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.