Wyniki finansowe LG za I kwartał 2015 roku

Opublikowano: 2015-04-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #LG #sprzedaż / wyniki

news-lg-wynikiLG opublikował raport finansowy za pierwsze trzy miesiące tego roku. Wynika z niego, że firma odnotowała rekordową sprzedaż smartfonów, jednak nie przełożyło się to na większe zyski.

Sprzedaż smartfonów koreańskiego koncernu wyniosła 3.27 miliarda dolarów, czyli o 5% więcej niż w I kwartale 2014 roku. Natomiast, jeśli chodzi o liczbę smartfonów, sprzedano ich 15.4 miliona sztuk – o 26% więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. LG uzyskało też 66% wzrostu w sprzedaży w Ameryce Północnej oraz 57% na rodzimym rynku względem IV kwartału 2014 roku, głównie za sprawą smartfona G Flex 2. Nie znalazło to jednak odzwierciedlenia w większych zyskach, ponieważ te okazały się niższe niż przed rokiem i wyniosły 36 milionów dolarów. Marża operacyjna LG Mobile wyniosła 2% w raportowanym kwartale (rok wcześniej -0.2%, a w IV kwartale 2014 1.8%).

LG Home Entertainment Company uzyskało 4.03 miliarda dolarów przychodu, o 5% mniej rok do roku i 18% mniej kwartał do kwartału. Głównym powodem jest sezonowość tego rynku, a także wahania kursów walut na wschodzących rynkach. Dział artykułów gospodarstwa domowego i rozwiązań klimatyzacyjnych osiągnął 9-procentowy wzrost w zysku operacyjnym (208 milionów dolarów) w porównaniu do I kwartału 2014 roku.

LG Vehicle Components Company, specjalizujące się w samochodowych systemach informacyjno-rozrywkowych, które zostało otwarte w lipcu 2013 roku, zanotowało swoje pierwsze kwartalne wyniki. Dywizja ta przyniosła 2.18 miliona dolarów straty.

Źródło: LG

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.