Wyniki finansowe Samsunga za I kwartał 2015 roku

Opublikowano: 2015-04-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzedaż / wyniki

news-samsung-wynikiSamsung Electronics zaprezentował swoje wyniki finansowe za I kwartał 2015 roku i zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, firma zanotowała ponad 30-procentowy spadek zysku netto w porównaniu do analogicznego okresu 2014 roku.

Firma podała, że zysk netto za pierwsze trzy miesiące bieżącego roku wyniósł 4.35 miliarda dolarów. W I kwartale 2014 roku wartość ta była o 39% wyższa, czyli około 6.6 miliarda dolarów. Duża część tej straty pochodzi ze strony działu mobilnego, który uzyskał w 1Q2015 2.5 miliarda dolarów, podczas gdy rok wcześniej 5.4 miliarda dolarów. Samsung sprzedał jednak więcej smartfonów niż Apple w tym okresie (według analityków w stosunku 83.2 miliona do 61.2 miliona sztuk), choć większość z nich należała raczej do niskiej i średniej półki cenowej. Powinno się to zmienić już w II kwartale, przede wszystkim za sprawą wyczekiwanych i mających za sobą udane premiery modeli Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge.

W kwestii przychodów, Samsung poinformował, że spadły one o 12% rok do roku i wyniosły 41.6 miliarda dolarów, zaś zysk operacyjny zanotował 30-procentowy spadek do około 5.3 miliarda dolarów.

Źródło: Samsung

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.