Wyniki Google za III kwartał 2015 roku

Opublikowano: 2015-10-26
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-google-wyniki-1Google, teraz już jako Alphabet, ujawniło najnowsze wyniki finansowe za trzymiesięczny okres zakończony 30 września bieżącego roku, które dobitnie pokazują, że firma radzi sobie świetnie, przebijając oczekiwania analityków.

Gigant z Mountain View odnotował 18.7 miliarda dolarów przychodu i 7.35 dolara za akcję w trzecim kwartale 2015 roku, z czego 13 miliardów dolarów wygenerowały strony internetowe Google (16% wzrostu względem ubiegłego roku). Ogółem wynik ten okazał się o 13% lepszy niż w analogicznym okresie 2014 roku. Analitycy prognozowali zaś dochód na poziomie 18.53 miliarda dolarów oraz 7.21 dolara za akcję. Zysk netto wzrósł z kolei z 2.74 do 3.98 miliarda dolarów w skali rok do roku.

Na tym jednak nie koniec pozytywów – Google uzyskało również lepsze wyniki z segmentu urządzeń i biznesu reklamowego. Sprzedaż sprzętu, jak i oprogramowania dla Androida pozwoliła zarobić firmie prawie 1.9 miliarda dolarów, zaś współczynnik klikalności w płatne reklamy wzrósł średnio o 23%.

Koszty operacyjne wzrosły natomiast z 6.1 do 6.93 miliarda dolarów. Ponadto, Alphabet ujawnił, że w nadchodzącym kwartale odkupi akcje o łącznej wartości 5 miliardów dolarów. Spółka poinformowała również, że jej aktualna wartość rynkowa wynosi około 500 miliardów dolarów.

Źródło: Google

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.