Wyniki HTC za I kwartał 2016 roku

Opublikowano: 2016-05-10
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #HTC #sprzedaż / wyniki

news-htc-wyniki-1HTC przedstawił wyniki finansowe za I kwartał bieżącego roku. Firma zanotowała w tym okresie drastyczny spadek przychodów.

Przychód HTC uzyskany od 1 stycznia do 31 marca 2016 roku zamknął się w kwocie 463 milionów dolarów – o 64% mniej niż rok temu (1.3 miliarda dolarów). Strata operacyjna wyniosła 150 milionów dolarów, względem 11.6 milionów dolarów zysku w analogicznym okresie 2015 roku. Marża operacyjna równała się z kolei -32.4%.

W raporcie finansowym nie została uwzględniona (z racji kwietniowej premiery) sprzedaż flagowego smartfona HTC 10 oraz gogli wirtualnej rzeczywistości HTC Vive. Oba te urządzenia mają znacząco poprawić wyniki firmy w II kwartale i stanowić nowy kierunek jej rozwoju w zbliżających się miesiącach.

Źródło: HTC, własne

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.