Wyniki HTC za II kwartał 2015 roku

Opublikowano: 2015-07-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #HTC #sprzedaż / wyniki

news-htc-wyniki-finanseHTC opublikował wstępne wyniki finansowe za drugi kwartał bieżącego roku. Zgodnie z przewidywaniami, nie jest dobrze, a firma znów notuje straty.

Tajwański koncern nie jest ostatnio w najlepszej kondycji finansowej, co wymusiło cięcia kosztów produkcji i zmiany kadrowe. Dodatkowo, sprzedaż flagowego modelu One M9 nie jest tak dobra, jak oczekiwano. Po poprzednim kwartale, w którym firma zanotowała 1.36 miliarda dolarów przychodu i zysk operacyjny na poziomie 11.8 milionów dolarów, kolejny, obejmujący okres od kwietnia do marca, okazuje się być powrotem do kryzysowej sytuacji.

HTC ujawnił, że w II kwartale 2015 roku przychód wyniósł około 1.07 miliarda dolarów. Jest to rezultat o ponad 50% gorszy niż przed rokiem (2.2 miliarda dolarów). Ponadto, firma odniosła 256 milionów dolarów straty netto (0.3 dolara na akcję). Dla porównania, w II kwartale 2014 roku było to 75 milionów dolarów, ale zysku.

Źródło: HTC

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.