Wyniki HTC za II kwartał 2016 roku

Opublikowano: 2016-08-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #HTC #sprzedaż / wyniki

news-htc-wynikiHTC opublikowało wyniki finansowe za drugi kwartał bieżącego roku zakończony 30 czerwca. Coraz lepiej sprzedają się HTC 10 i gogle HTC Vive.

Tajwański koncern ujawnił, że jego przychód wyniósł 598.4 miliona dolarów przy marży brutto równej 11.4%. Oznacza to wzrost sprzedaży na poziomie 27% względem poprzedniego kwartału, ale również spadek o 42.7% w porównaniu z tym samym okresem 2015 roku. Niestety, kwartał zakończony został stratą operacyjną w wysokości 132.9 miliona dolarów. Ponadto, HTC zarobiło 31 milionów dolarów z tytułu sprzedaży terenów w mieście Taoyuan.

Z raportu wynika, że dobrze na rynku poradziły sobie dwa sztandarowe produkty HTC – smartfon HTC 10 i gogle wirtualnej rzeczywistości HTC Vive. Nie znamy jednak dokładnych danych na temat sprzedanych egzemplarzy.

Źródło: HTC, własne

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.