Wyniki HTC za IV kwartał 2015 roku

Opublikowano: 2016-02-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #HTC #sprzedaż / wyniki

news-htc-wynikiHTC opublikowało raport finansowy za czwarty kwartał 2015 roku. Wyniki firmy nadal nie wyglądają zbyt obiecująco, choć straty względem poprzednich miesięcy są coraz mniejsze.

HTC odnotowało przychód w wysokości 766 milionów dolarów – jest to o 20% więcej niż w trzecim kwartale, ale równocześnie o 46% mniej rok do roku. Strata netto wyniosła 101 milionów dolarów, jednak zauważalna jest tendencja zwyżkowa, gdyż jeszcze w dwóch poprzednich kwartałach firma straciła odpowiednio 139 miliardów dolarów i 252 miliony dolarów. Wyraźnie spadła marża brutto – z 18 do 13.9%, oraz rezerwy finansowe – z 1.3 do 1.2 miliarda dolarów.

HTC przyznało, że w okresie świątecznym dobrze sprzedawały się smartfony linii Desire, jak również pozytywnie przyjęty w Azji, Stanach Zjednoczonych i Europie model One A9. W tym roku Tajwańczycy zamierzają skupić się na rozwijaniu technologii wirtualnej rzeczywistości i goglach Vive oraz zwiększeniu działań marketingowych, co ma pomóc w uzyskaniu jeszcze lepszych wyników w nadchodzących kwartałach.

Źródło: HTC

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.