Wyniki LG za II kwartał 2015 roku

Opublikowano: 2015-07-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #LG #sprzedaż / wyniki

news-lg-wynikiLG opublikował najnowsze wyniki finansowe za drugi kwartał bieżącego roku. Firma nie może zaliczyć tego okresu do udanych – zyski okazały się być znacznie niższe od prognoz analityków i analogicznego okresu 2014 roku.

LG ujawnił, że zysk operacyjny spadł o 60% do 244 miliardów wonów (211 milionów dolarów) z 610 miliardów wonów w tym samym okresie zeszłego roku. Analitycy przewidywali z kolei zysk na poziomie 395 miliardów wonów. Jest to zatem najsłabszy trzymiesięczny wynik od czwartego kwartału 2013 roku. Co gorsze, akcje spółki zmalały do najniższego od 12 lat poziomu.

Pomimo utrzymania pozycji drugiego największego na świecie producenta telewizorów, LG zanotował w tym segmencie stratę w wysokości 82.7 miliarda wonów (71.5 miliona dolarów). Rok wcześniej było to 159 miliardów wonów zysku. Nie najlepiej poradził sobie także sektor mobilny, który przyniósł zarobek rzędu 200 milionów wonów, czyli ledwie ponad 170 tysięcy dolarów. Złożyło się na to kilka czynników, m.in. słaba sprzedaż flagowego LG G4. Dodatkowo, rynek smartfonów staje się coraz bardziej zatłoczony i pełen konkurencyjnych urządzeń, a poprawie sytuacji nie pomagają również spadki kursów walut w rozwijających się krajach, czego wynikiem są niższe marże.

W oficjalnym oświadczeniu LG stwierdził, że chociaż drugi kwartał okazał się być większym wyzwaniem niż przewidywano, firma zamierza odzyskać utraconą pozycję w nadchodzących miesiącach, a mają w tym pomóc nowe, konkurencyjne produkty i bardziej efektywny marketing.

Źródło: Reuters

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.