Wyniki LG za III kwartał 2015 roku

Opublikowano: 2015-10-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #LG #sprzedaż / wyniki

news-lg-wynikiLG opublikowało najnowszy, kwartalny raport finansowy obejmujący miesiące lipiec, sierpień i wrzesień. Z danych wynika, że firmie udało się wypracować zysk, jednak spadła sprzedaż smartfonów.

W trzecim kwartale tego roku LG sprzedało łącznie 14.9 miliona smartfonów, czyli o 6% więcej niż w zeszłym kwartale, ale o 11% mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Przychód z tego sektora wyniósł 2.89 miliarda dolarów – spadek o 7% kwartał do kwartału i o 21% rok do roku. Przełożyło się to na stratę w wysokości 67.8 milionów dolarów. W ostatnim kwartale 2015 roku w poprawie sytuacji mają pomóc modele LG V10 i Nexus 5X. LG zapowiedziało też, że w nadchodzących miesiącach skupi się zarówno na produktach z segmentu premium, jak i średniej półki.

Przychód z wszystkich działów LG wyniósł 12 miliardów dolarów, czyli o 4.7% mniej niż w drugim kwartale. Zysk operacyjny wyniósł 251.5 miliona dolarów, co jest spadkiem o 36.8% w porównaniu do ubiegłego roku. Głównym źródłem zarobków firmy były przede wszystkim sektory urządzeń gospodarstwa domowego i telewizorów, których sprzedaż wzrosła odpowiednio o 4 i 9% w ujęciu kwartalnym.

Źródło: LG

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.