Wyniki Microsoftu za III kwartał 2015 roku

Opublikowano: 2015-10-26
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-microsoft-wyniki_finansoweMicrosoft opublikował najnowsze wyniki finansowe za trzeci kwartał 2015 roku (pierwszy kwartał roku fiskalnego 2016) i chociaż większość biznesów firmy radzi sobie nadzwyczaj dobrze, segment smartfonów znajduje się w fatalnej sytuacji.

Pod względem przychodów, Microsoft zanotował spadek z 23.2 do 20.38 miliarda dolarów. Zysk netto wyniósł natomiast 4.62 miliarda dolarów, w porównaniu do 4.54 miliarda dolarów rok wcześniej. Względem analogicznego okresu 2014 roku spadł ponadto zysk operacyjny – z 5.84 do 5.79 miliarda dolarów.

W trzecim kwartale świetnie poradził sobie sektor odpowiedzialny za Office 365, notując 70-procentowy wzrost przychodów i mając aktualnie 18.2 miliona subskrybentów. Imponuje też liczba pobrań mobilnego pakietu biurowego – ponad 200 milionów razy (dotyczy Androida i iOS). Dochód z Intelligent Cloud, do którego zaliczają się rozwiązania serwerowe i Azure, czyli platforma obliczeniowa w chmurze, wyniósł z kolei 5.9 miliarda dolarów (8% wzrostu). Zaskoczeniem okazał się też wynik Bing – wyszukiwarka zaczyna na siebie zarabiać i odnotowała 29% wzrostu przychodów w porównaniu do trzeciego kwartału 2014 roku.

Niezbyt optymistycznie prezentują się wyniki działu sprzętowego. Szczególnie kiepsko wygląda sprzedaż smartfonów, która spadła z 9.3 miliona do 5.8 miliona sztuk Lumii. Przełożyło się to na 54-procentowy spadek dochodów, jednak firma z Redmond wydaje się być spokojna i twierdzi, że jest to wynik długofalowej strategii, która zacznie przynosić efekty w najbliższych miesiącach. Oby wraz z nowymi Lumiami 950 i 950 XL.

Źródło: Microsoft

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.