Wyniki Play po III kwartale 2014

Opublikowano: 2014-11-20
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Play #wyniki / raporty

news-play-raportIII kwartał bieżącego roku przyniósł P4 – operatorowi sieci Play same pozytywne wyniki. Wraz z końcem września P4 miało prawie 12 milionów aktywnych kart SIM – 525 tysięcy więcej niż pod koniec II kwartału.

Operator zanotował około 1.2 miliarda złotych przychodów. Jest to rezultat o 22% wyższy niż w analogicznym okresie zeszłego roku. W skali całego roku przychody z usług detalicznych wyniosły blisko 3.4 miliarda złotych (wzrost o 21%). Dochód od użytkowników w III kwartale wyniósł 927 milionów złotych – znowu więcej (o 22%) niż w podobnym okresie czasu, rok temu. Zysk przed odsetkami, opodatkowaniem i amortyzacją (EBITDA) wyniósł 275 milionów złotych, stanowiąc wzrost o 2% w porównaniu do II kwartału. EBITDA za ostatnie 12 miesięcy sięgnęła 994 milionów złotych (wzrost o 44%).

Z innych informacji podano, że sieć LTE P4 pokrywa swoim zasięgiem 63% populacji kraju – 40% całej transmisji danych w sieci telekomu jest wykorzystywana w tej technologii. Co miesiąc przez całą sieć operatora przechodzi około 10 tysięcy terabajtów danych (średnio 1 GB na jednego użytkownika).

Warto również wspomnieć, że od przyszłego kwartału P4 zacznie publikować liczbę aktywnych kart pre-paid w podobny sposób jak Polkomtel. Oznacza to, że operator poda liczbę kart, które w ciągu ostatnich 90 dni wykonały lub odebrały rozmowę, wysłały lub otrzymały wiadomość lub skorzystały z transmisji danych.

Źródło: Play

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.