Wyniki Samsunga za I kwartał 2016 roku

Opublikowano: 2016-04-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzedaż / wyniki

news-samsung-wynikiSamsung opublikował wyniki finansowe za I kwartał zakończony 31 marca tego roku, które były wyraźnie lepsze niż rok wcześniej, w czym wydatnie pomogła świetna sprzedaż Galaxy S7 i S7 Edge.

Samsung uzyskał 43.46 miliarda dolarów przychodu i 5.83 miliarda dolarów zysku operacyjnego – jest to odpowiednio o 5.7% i 12% więcej niż w analogicznym okresie 2015 roku. Jednocześnie firmie udało się nieznacznie przebić wyniki przedstawione w niedawnej prognozie finansowej (43.3 mld dolarów przychodu i 5.7 mld dolarów zysku).

Mobilna dywizja koreańskiego giganta miała jeden z najlepszych kwartałów w ostatnich latach – 24.12 miliarda dolarów skonsolidowanego przychodu – wzrost o 6.6% rok do roku – oraz 3.4 miliarda dolarów zysku, czyli o 42% więcej niż w I kwartale 2015 roku. Samsung nie ujawnił liczby sprzedanych telefonów, lecz analitycy przewidują, że było to około 82 miliony.

Dobre wyniki w I kwartale bieżącego roku przypisuje się szybszej premierze i rekordowo wysokiej sprzedaży flagowych smartfonów Galaxy S7 i S7 Edge, a także dobrej sprzedaży paneli OLED, rozszerzeniu dostaw Systemów LSI i zwiększonemu asortymentowi modułów pamięci.

Źródło: Samsung, własne

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.