Wyniki Samsunga za III kwartał 2015 roku. Wszystko idzie ku lepszemu

Opublikowano: 2015-10-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzedaż / wyniki

news-samsung-wynikiSamsung przekroczył oczekiwania analityków i zanotował jeden z najlepszych kwartałów w ostatnich latach, notując wzrosty przychodów, zysków oraz cen akcji.

Z szacunków wynika, że w okresie obejmującym miesiące lipiec, sierpień i wrzesień 2015 roku, Samsungowi udało się wypracować o niemal 80% większy zysk operacyjny, który prawdopodobnie zamknie się kwotą 6.3 miliarda dolarów. Natomiast przychód kwartalny ze sprzedaży wyniósł 43.9 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 7.5% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. W parze z tak dobrymi wynikami poszły też ceny akcji na giełdzie w Seule, które podskoczyły o 8.7% – jest to największa zwyżka od 2009 roku. Aktualnie brakuje rezultatów działu mobilnego, ale przewidywania wskazują na 24-procentowy przyrost dochodów względem 2014 roku.

Zaskakująco dobre wyniki finansowe przypisuje się w głównej mierze imponującej sprzedaży takich komponentów jak procesory, wyświetlacze oraz innym produktom pochodzącym z segmentu półprzewodników, które Samsung dostarcza wielu potentatom branży, m.in. Apple i Huawei.

Źródło: Sammobile

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.