Wyniki Sony za II kwartał 2016 roku

Opublikowano: 2016-08-01
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzedaż / wyniki

news-sony-3Sony opublikowało najnowsze wyniki finansowe obejmujące okres kwiecień-czerwiec 2016 roku. Dział mobilny firmy w końcu zanotował zysk, jednak wciąż daleko do optymizmu.

Z raportu wynika, że Sony uzyskało 15.7 miliarda dolarów przychodu, tj. o 11% mniej niż przed rokiem oraz 205 milionów dolarów zysku, co jest spadkiem o 74% rok do roku. Jako jedną z przyczyn strat uważa się trzęsienie ziemi w Kumamoto, w wyniku którego ucierpiały fabryki firmy odpowiedzialne m.in. za sensory obrazu i półprzewodniki.

Drugi kwartał okazał się w pewien sposób przełomowy dla działu mobilnego Sony, który zanotował 4 miliony dolarów zysku operacyjnego. Jest to efekt zmienionej strategii, polegającej na wycofaniu się z części rynków i większym skupieniu na smartfonach klasy premium. Niemniej, sprzedaż spadła o ponad 30% do 1.81 miliarda dolarów. Liczba sprzedanych smartfonów Xperia wyniosła zaledwie 3.1 miliona, w porównaniu z 7.2 miliona w analogicznym okresie 2015 roku.

Najlepszym rezultatem po raz kolejny mógł się pochwalić sektor gier, którego przychody wzrosły o 14.5% do 3.2 miliarda dolarów, a zysk operacyjny aż o 126% do 427 milionów dolarów. Przypisuje się to świetnej sprzedaży konsoli PlayStation 4 oraz obniżonym kosztom marketingowym.

Źródło: Techcrunch

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.