Wyniki Sony za IV kwartał 2015 roku

Opublikowano: 2016-02-01
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzedaż / wyniki

news-sony-wynikiSony opublikowało najnowszy raport finansowy za czwarty kwartał 2015 roku. Wysoka sprzedaż PlayStation zrównoważyła straty działu matryc. W dalszym ciągu nie najlepiej radzi sobie sektor mobilny.

Sony zanotowało 21.5 miliarda dolarów przychodu i 1.69 miliarda dolarów zysku operacyjnego. Zysk netto wyniósł natomiast 1 miliard dolarów i był o 33% większy niż w tym samym okresie 2014 roku. Duży wpływ na takie wyniki miała sprzedaż uzyskana przez dział konsol i gier – 10.5% wzrostu w skali roku do 4.89 miliarda dolarów. Warto wspomnieć, że niedawno japoński gigant pochwalił się, że dostarczył na rynek ponad 35 milionów konsol PlayStation 4.

Po raz kolejny spadła sprzedaż Sony Mobile – o 14.7% do 3.2 miliarda dolarów. Ogółem jednak dywizja ta przyniosła 201 milionów dolarów zysku, głównie dzięki zredukowaniu portfolio smartfonów oraz cięciom w przestrzeni R&D i marketingu.

Najbardziej zaskakujący okazał się wynik działu półprzewodników Sony, w którego skład wchodzą m.in sensory obrazu. Przez ostatnie lata firma zarabiała na nim krocie, jednakże mniejsze zapotrzebowanie na komponenty do smartfonów, jak i różnego rodzaju inwestycje przełożyły się na 97 milionów dolarów straty, w porównaniu do 445 milionów dolarów zysku w trzecim kwartale 2015 roku.

Źródło: Sony

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.