Wyniki sprzedaży Huawei P9

Opublikowano: 2016-09-15
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-huawei-p9Huawei pochwaliło się wynikami sprzedaży swojego flagowego smartfona P9, który od momentu premiery znalazł 6 milionów nabywców.

W ciągu pierwszych 6 tygodni dostępności Huawei P9 i P9 Plus sprzedały się w nakładzie 2.6 miliona sztuk. Poza Chinami sprzedaż miała być nawet o 130% większa niż w przypadku ubiegłorocznego modelu P8. Teraz poinformowano, że na całym świecie rozeszło się 6 milionów egzemplarzy, ale co warto podkreślić – najprawdopodobniej dotyczy to tylko P9. Huawei nie ujawnił niestety dokładnych liczb dla P9 Plus oraz nie mniej popularnego (szczególnie w Polsce) P9 Lite.

Producent stwierdził, że konsumenci chwalą przede wszystkim duże możliwości fotograficzne P9, osiągane przy pomocy podwójnego aparatu z optyką firmy Leica Camera AG. Trzeba jednak dodać, że niedługo po premierze pojawiło się sporo kontrowersji wokół flagowca. Najczęściej dotyczyły one właśnie wspomnianego aparatu i rzeczywistego wkładu Leici w jego opracowanie, ale także marketingowej manipulacji.

Źródło: GSMArena, własne

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.