Wyniki sprzedaży smartfonów w III kwartale 2015 roku według IDC

Opublikowano: 2015-10-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #Samsung #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-idc-smartfony-sprzedaz-1Apple, pomimo sprzedania 48 milionów iPhone’ów w ubiegłym kwartale, nadal musi zadowolić się pozycją wicelidera rynku smartfonów. Pierwsze miejsce, z wyjątkowo dużą przewagą nad resztą stawki, należy do Samsunga, który sprzedał więcej urządzeń niż konkurent z Cupertino i Huawei razem wzięci.

Wszyscy producenci sprzedali łącznie 355.2 miliony smartfonów w trzecim kwartale tego roku. Liczba ta jest o 6.8% większa od wyniku uzyskanego w analogicznym okresie 2014 roku – sprzedano wtedy 332.6 miliony egzemplarzy. Jest to również drugi największy rekord kwartalny.

Udział Samsunga w rynku spadł o 0.1%, pomimo sprzedania większej o nieco ponad 6% liczby smartfonów (84.5 miliona). W tym okresie koreański producent skupił się na słuchawkach z klasy premium, wraz z premierą Galaxy S6 edge+ i Galaxy Note 5. Na rynkach wschodzących sprzedaż napędzały urządzenia z ceną poniżej 200 dolarów.

news-idc-smartfony-3q2015

Apple zyskał 1.7% (do 13.5%) udziału, głównie dzięki sprzedaży 13 milionów sztuk iPhone’ów 6S i iPhone’ów 6S Plus, w pierwszym weekendzie ich dostępności. W skali rok do roku, firma sprzedała o 22.2% więcej smartfonów, na co złożyło się również obniżenie cen starszych modeli.

Huawei zagarnął z kolei dodatkowe 2.5% udziału, sprzedając według IDC 26.5 miliona telefonów. Z oficjalnych danych ujawnionych przez chiński koncern wiemy jednak, że sprzedaż wyniosła nieco więcej – 27.4 miliona sztuk. Kolejne miejsca należały do Lenovo-Motorola (18.8 miliona smartfonów i 0.2% wzrostu udziału w rynku) oraz Xiaomi, które zwiększyło swoją sprzedaż o milion w porównaniu do trzeciego kwartału zeszłego roku. Stawkę zamykają producenci zakwalifikowani do kategorii „Others” (Pozostali), którzy łącznie sprzedali 159.1 miliona smartfonów, czyli o 2.4% mniej niż rok wcześniej.

Źródło: IDC

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.