Wypadanie modułów przyczyną opóźnienia Projektu Ara

Opublikowano: 2015-08-20
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #problemy / awarie

news-project-ara-spiral2-3Nie musieliśmy długo czekać na wyjaśnienia w sprawie przełożenia premiery modularnego smartfona należącego do Projektu Ara. Twórcy udzielili stosownej odpowiedzi za pośrednictwem swojego Twittera.

Założeniem Projektu Ara jest stworzenie smartfona, którego użytkownicy będą mogli w pełni personalizować i dopasowując odpowiednie elementy (w tym przypadku moduły), stworzyć urządzenie najbardziej pasujące do ich potrzeb. Wraz z telefonem na rynku pojawią się sprzedawane osobno podzespoły, w formie doczepianych modułów – czyli pamięci RAM i flash, baterie, procesory, aparaty itd. Jak się okazuje, to właśnie one są przyczyną opóźnienia premiery rewolucyjnego urządzenia. Co prawda nie bezpośrednio, ale jak poinformowali twórcy, moduły są przyczepiane na elektromagnes, który się w tym przypadku absolutnie nie sprawdza.

Przeprowadzony drop test, czyli zrzucenie telefonu z pewnej odległości w dół dowiodło, że poszczególne elementy łatwo wypadają. Niewykluczone również, że w normalnym użytkowaniu nie trzymałyby się konstrukcji lub trzymałyby się nieprawidłowo, przez co smartfon mógłby wcale nie działać lub miałby ograniczone funkcje. Zespół odpowiedzialny za Projekt Ara musi zatem wymyślić inny, skuteczniejszy sposób mocowania modułów.

Źródło: ZDNet

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.