Wyświetlacze przyszłych smartfonów mogą obyć się bez energii

Opublikowano: 2015-11-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-wyswietlacze_bez_energii-1Ekrany smartfonów nie obchodzą się zbyt łagodnie z baterią i są jedną z głównych przyczyn szybkiego jej rozładowywania. Pomocne okazuje się zmniejszanie jasności panelu, lecz nie jest to zbyt praktyczne na dłuższą metę. W przyszłości wiele może się w tej kwestii zmienić za sprawą pewnej brytyjskiej firmy i jej ambitnej technologii.

Bodle Technologies pracuje nad wyświetlaczem, który praktycznie nie pobiera żadnej energii, a mimo to zagwarantować ma ostry, odpowiednio nasycony obraz, oferujący wystarczająco dobrą widoczność nawet w pełnym słońcu. Całość ma się opierać na materiale zmiennofazowym i wysyłaniu impulsów elektromagnetycznych do elastycznych, przezroczystych warstw.

Wiele na temat technologii pozostaje tajemnicą, ale jak zapewnia Bodle Technologies, aktualnie trwają rozmowy z największymi potentatami branży, którzy wspomogą projekt i zajmą się produkcją. Nie wymieniono jednak nazw kontrahentów. Założyciel brytyjskiej firmy, Dr. Peiman Hosseini wierzy, że opracowywane rozwiązanie znacząco wpłynie na czas pracy smartfonów i smartwatchy, a także znajdzie swoje zastosowanie w innych produktach – wspomniał o inteligentnych oknach blokujących promieniowanie podczerwone, utrzymując w ten sposób w mieszkaniu niską temperaturę bez klimatyzacji.

Zanim jednak technologia zostanie zrealizowana i wprowadzona w życie, minie zapewne „trochę” czasu.

Źródło: Engadget

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.