Wyszukiwarka Google będzie bardziej przyjazna smartfonom

Opublikowano: 2014-11-20
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie

news-google-smartfonyW ciągu kilku następnych tygodni Google zacznie oznaczać witryny internetowe, które prawidłowo wyświetlają się na urządzeniach mobilnych. Ma to być pierwszy krok ku zapewnieniu użytkownikom większej wygody w korzystaniu z Internetu.

Strony będą mogły otrzymać specjalną etykietę zwaną „mobile-friendly” (przyjazna sprzętom mobilnym). Aby tak się stało będą musiały one spełnić kilka wymogów – nie mogą wymagać multimedialnej wtyczki Adobe Flash, tekst musi być czytelny bez przybliżania ekranu, a cała zawartość (jak filmy i obrazki) musi być dopasowana do danego urządzenia, aby nie było koniecznie przesuwanie ekranu w pozycji poziomej. Oprócz tego ważne jest, żeby linki na stronie były zlokalizowane w odpowiednich odstępach od siebie, tak aby ich kliknięcie nie powodowało żadnych problemów.

news-google-smartfony2

news-google-smartfony1

W raporcie, który pojawił się w zeszłym roku, analitycy z comScore stwierdzili, że ponad 30% czasu spędzonego na przeglądaniu Internetu miało miejsce przy pomocy urządzenia przenośnego. Przewiduje się, że w przyszłości liczba ta znacznie wzrośnie, wraz ze stale rosnącą popularnością smartfonów i tabletów.

Google udostępniło również specjalne narzędzie sprawdzające, czy dana witryna rzeczywiście spełnia przedstawione kryteria. Test można wykonać pod tym adresem.

Źródło: GeekWire

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.