Wyszukiwarka Google pomoże zlokalizować telefon

Opublikowano: 2015-04-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #gry / aplikacje

news-google-find-my-phone-1Google’owa wyszukiwarka pomaga nam znaleźć niemal wszystko czego potrzebujemy. Od teraz również i zgubiony smartfon.

Na wstępie warto zaznaczyć, że usługa nie działa w Polsce i nie wiadomo, kiedy zostanie wprowadzona do naszego kraju. A jak działa samo urządzenie? Dosyć prosto, choć jest kilka warunków, które należy spełnić, aby wszystko przebiegało sprawnie.

Należy wpisać w wyszukiwarce frazę „Find my phone”, a Google pokaże gdzie aktualnie znajduje się poszukiwany telefon. Jeśli jest niedaleko, można wybrać opcję zadzwonienia, dzięki której sygnał dźwiękowy od razu zdradzi jego położenie. W innym przypadku wyszukiwarka wyświetli na mapie miejsce, w którym dane urządzenie się znajduje. Niestety, narzędzie nie umożliwia zdalne zablokowanie telefonu i wymazanie z niego wszystkich danych. Takimi funkcjami może się pochwalić Android Device Manager, czyli aplikacja pozwalająca również na zlokalizowanie zguby, której „Find my phone” jest swego rodzaju osobnym rozszerzeniem.

news-google-find-my-phoneDo działania usługa wymaga włączonych w urządzeniu usług lokalizacyjnych, a także najnowszej wersji aplikacji Google na Androida. Ponadto, przeglądarka z której użytkownik zamierza skorzystać celem zlokalizowania smartfona bądź tabletu musi być zintegrowana z dokładnie takim samym kontem Google jak rzeczony sprzęt.

Dla osób, które często zapominają, gdzie zostawiły swój telefon, rozwiązanie jak znalazł.

Źródło: The Next Web

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.