Wzrost popularności transakcji zbliżeniowych w Europie

Opublikowano: 2015-02-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #sprzedaż / wyniki

news-płatności-zbliżeniowe-mastercardEuropejczycy uwielbiają korzystać z kart zbliżeniowych w każdej możliwej sytuacji. Nic więc dziwnego, że w ostatnim kwartale 2014 roku liczba transakcji zbliżeniowych wzrosła o 174% rok do roku, a stopień korzystania z nich przez użytkowników – o 20%.

Dawniej zakupy w dużych sieciach handlowych, lokalnych sklepach spożywczych, opłaty parkingowe czy przejazd taksówką opłacane były pieniędzmi, które mieliśmy pod ręką. Obecnie płatności są znacznie prostsze i bezpieczniejsze. Łatwiej niż kiedykolwiek można zapłacić za zakupy kartą zbliżeniową, telefonem lub innym urządzeniem, dzięki akceptacji tej metody w ponad 3 milionach punktów sprzedaży detalicznej na całym świecie (wzrost o 56% rok do roku). Mieszkańcy państw europejskich coraz chętniej otwierają się na płatności zbliżeniowie. W Czechach 52% płatności kartami MasterCard i Maestro to transakcje zbliżeniowe. Podobnie jest w Polsce (33%), na Węgrzech (18%) oraz na Słowacji (17%).

Płatności zbliżeniowe kartami MasterCard lub Maestro są dostępne w 38 krajach w Europie (oraz w 68 krajach na całym świecie), a liczba wydanych kart przekroczyła 5 milionów sztuk w państwach takich jak: Austria, Francja, Holandia, Polska, Rosja, Turcja, Wielka Brytania i Włochy.

Odnośnie komfortu korzystania z urządzeń do płatności zbliżeniowych, średnio 73% respondentów w Niemczech, Polsce, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii wskazało telefon komórkowy jako wygodne rozwiązanie do regulowania należności. Co więcej, aż 42% Polaków definitywnie rozważyłoby płatności zbliżeniowe smartfonami.

Źródło: MasterCard

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.