Xiaomi: Nasze smartfony będą wodoszczelne, jeśli klienci zgodzą się na podwyżkę cen

Opublikowano: 2016-06-21
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-xiaomi-ceoZałożyciel Xiaomi, Lei Jun, postanowił rozwiać wątpliwości dotyczące braku wodoszczelności w smartfonach firmy.

Fani chińskiej marki niejednokrotnie wyrażali swoje zainteresowaniem tematem i zachęcali Xiaomi do wprowadzenia takiego rozwiązania przynajmniej w modelach z najwyższej półki. Wygląda jednak na to, że kwestia wodoodporności jeszcze przez dłuższy czas nie będzie rozpatrywana przez producenta przy projektowaniu swoich urządzeń.

W trakcie jednego z ostatnich spotkań prasowych, Lei Jun podał, dlaczego Xiaomi nie zdecydowało się do tej pory na ochronę smartfonów przed wodą. Pierwszym powodem jest stopniowe pogarszanie rzeczonej właściwości po jakimkolwiek mechanicznym uszkodzeniu telefonu. Innym czynnikiem jest koszt zastosowania takiego uszczelnienia, który według szefa Xiaomi spowodowałby wzrost ceny danego produktu o 20-30%. Jednocześnie zapewnił on, że gdyby konsumenci wyrazili chęć zapłacenia większej ceny, takie smartfony mogłyby rzeczywiście powstać.

Źródło: Playfuldroid

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.