Xiaomi łączy siły z Foxconnem i rozpoczyna produkcję pierwszych smartfonów w Indiach

Opublikowano: 2015-08-10
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-xiaomi-indieChińska firma Xiaomi ogłosiła nawiązanie współpracy z Foxconnem, celem składania smartfonów na terenie Indii, a tym samym obniżenie kosztów i zwiększenie udziałów w trzecim największym na świecie rynku mobilnym.

Fabryka usytuowana w południowo-wschodnim stanie Andhra Pradesh zaczęła już dostarczać pierwsze wyprodukowane w Indiach smartfony Xiaomi, a dokładniej najnowszy model Redmi 2 Prime. Dla premiera kraju, Narendry Modiego, jest to kolejny sukces w staraniach mających na celu przekształcenie Indii w światową potęgę produkcyjną. Wcześniej ogłoszono, że w ramach programu „Make in India” Foxconn zainwestuje 5 miliardów dolarów w zakłady wytwarzania elektroniki.

Brak dobrej infrastruktury i dostawców są aktualnie największymi problemami w drodze do produkowania smartfonów w tym kraju. Zmusiły one większość z ponad stu indyjskich koncernów z segmentu mobilnego do składania swoich produktów w Chinach i na Tajwanie. Starania Xiaomi i Foxconna mogą być zatem początkiem pozytywnych zmian. O tym, jak ważnym rynkiem są Indie nie trzeba nawet wspominać. Dla Xiaomi, które wkroczyło tam w lipcu zeszłego i uzyskało sprzedaż na poziomie gwarantującym siódme miejsce w kraju (m.in. za Samsungiem i Micromax), jest to idealne miejsce do sprzedawania tanich, wyposażonych w multum funkcji telefonów, które idealnie trafiają w gusta młodych i oszczędnych konsumentów. Współpraca z Foxconnem może im zatem wyjść tylko i wyłącznie na dobre. Jak zapewniają, pozwoli to m.in. na lepsze zarządzanie inwentarzem i zredukowanie czasów realizacji zamówień o połowę.

Źródło: Reuters

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.