Xiaomi nawiązuje współpracę z Microsoftem

Opublikowano: 2016-06-01
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-xiaomi-1Xiaomi i Microsoft podpisali długoterminową umowę o wymianie patentów oraz preinstalowania na urządzeniach chińskiego producenta pakietu Office i Skype.

Od września 2016 roku na smartfonach Xiaomi – Mi 5, Mi Max, Mi 4s, Redmi Note 3 oraz Redmi 3 – znajdą się usługi Microsoftu, konkretniej pakiet biurowy Office oraz komunikator Skype. Wszystko to w ramach nowo zawartego porozumienia, które umożliwi obu firmom skorzystanie z własnych rozwiązań i wymianę własności intelektualnych.

Xiaomi zyskał na umowie około 1500 patentów, co ma stanowić kolejny krok w stronę możliwości sprzedawania urządzeń poza Azją. Jednym z głównych celów producenta jest wkroczenie ze swoimi produktami do Stanów Zjednoczonych i Europy, bez obaw o naruszenie licencji i związane z tym problemy prawne. Microsoft znalazł natomiast kolejną platformę dla swoich popularnych usług i obiecującego partnera w biznesie.

Źródło: The Verge

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.