Xiaomi sprzedało trzykrotnie więcej smartfonów w 2014 roku

Opublikowano: 2015-01-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-xiaomi-sprzedaż-2014CEO i założyciel Xiaomi, Lei Jun ogłosił, że producent sprzedał w zakończonym roku ponad 60 milionów urządzeń. W porównaniu do wcześniejszych dwunastu miesięcy, na rynku pojawiło się ponad trzy razy więcej smartfonów firmy.

W skali procentowej wzrost wynosi 326%. Przełożyło się to na dochód w wysokości niemal 12 miliardów dolarów, podwajając wynik finansowy uzyskanego w 2013 roku. Nie ujawniono jednak dokładniejszych danych na ten temat, w tym osiągniętego zysku.

Lei Jun stwierdził, że pozostali producenci zaczynają powielać strategie i pomysły Xiaomi. Więcej firm stara się teraz skupić na sprzedaży internetowej, gdzie w szybki, prosty, a zarazem tańszy marketingowo sposób mogą dystrybuować swoje produkty, zamiast sprzedawać je poprzez różne sklepy i operatorów telekomunikacyjnych. Xiaomi znane jest ze swoich błyskawicznych sprzedaży. We wrześniu 2014 roku firmie udało się sprzedać ponad 40 tysięcy smartfonów Redmi 1S w zaledwie 4 sekundy.

Zakończony kilka dni temu rok był zdecydowanie najlepszym w dotychczasowej, zaledwie kilkuletniej karierze firmy. Xiaomi, które zostało założone w 2010 roku z każdym miesiącem potwierdza, że ambitne plany o podbiciu światowego rynku urządzeń mobilnych mogą nie okazać się jedynie płonną nadzieją. Rozwój firmy jest zadziwiający i zapowiada się, że jej ekspansja nadal będzie postępować. Xiaomi zapowiedziało także smartfona Redmi 2, który ma być następcą i bezpośrednim kontynuatorem sukcesu modelu Redmi 1S. Oprócz tego chiński producent ma niedługo zaprezentować phablet Redmi Note 2 oraz nowego, nieujawnionego jeszcze flagowca.

Źródło: Phonearena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.