Xperia P2 flagowcem Sony przeznaczonym dla reszty świata?

Opublikowano: 2015-04-27
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzęt / podzespoły

news-sony-xperia_p2-xperia_z4Sony Xperia Z4 została ujawniona bez większego rozgłosu i jak się okazało, będzie dostępna jedynie w Japonii. Obecnie czekamy na zapowiedź flagowego smartfona, który trafi na pozostałe rynki na świecie. Możliwe, że będzie nim Sony Xperia P2.

Jeden z chińskich serwisów internetowych ujawnił na swojej stronie schematy, jak i specyfikację urządzenia, które w kilku aspektach przypomina Xperię Z4. W sieci od razu rozgorzała dyskusja na temat tego, czy jest to nieujawniony jeszcze topowy smartfona przeznaczony do międzynarodowej sprzedaży. Niemałe zdziwienie powoduje jednak potencjalne nazewnictwo i wygląd modelu. Sony Xperia P2 przywołuje na myśl Xperię P z 2012 roku, która w żadnym wypadku nie należała do wysokiej półki cenowej, nie okazała się też wielkim hitem. A co takiego zaoferować ma rzeczony smartfon?

Sony Xperia P2 ma być wyposażona w 5.2-calowy wyświetlacz IPS Triluminos o rozdzielczości Full HD (1080 x 1920 pikseli), otoczony dookoła bardzo cienkimi ramkami (zaledwie 0.8 mm), ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 810 oraz 3 GB pamięci operacyjnej RAM i 32 GB wbudowanej pamięci. Na pokładzie znaleźć się ma również bateria o imponującej pojemności aż 4240 mAh i dwa aparaty: główny 12.1 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu, który nagra filmy w 4K oraz przedni 5 Mpix. Urządzenie nie będzie przy tym równie szczupłe jak Sony Xperia Z4 i według zaprezentowanych informacji ma mieć grubość od 8.9 do 10.9 mm, co należy wytłumaczyć pojemnym ogniwem.

news-sony-xperia_p2-specyfikacjaNa potwierdzenie tych doniesień przyjdzie nam poczekać jeszcze trochę czasu, ale jeśli okaże się to prawdą, „globalny” flagowiec Sony na 2015 rok będzie dużym zaskoczeniem.

Źródło: GSMArena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.