Yahoo pracuje nad konkurentem Google Now, Siri i Cortany

Opublikowano: 2015-04-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #gry / aplikacje

news-yahoo-asystent-głosowyWedług źródeł, na jakie powołuje się Business Insider, Yahoo szykuje własnego asystenta głosowego, który ma zawalczyć na rynku z popularną konkurencją od Google, Apple i Microsoftu. Projekt nosi kodową nazwę Index.

Amerykańska firma już wcześniej, w 2013 roku, myślała o wkroczeniu na terytorium asystentów głosowych. Ostatecznie wyszło na to, że wszystko pozostało w sferze planów, które może uda się zrealizować w przyszłości. Teraz temat powrócił i wydaje się, że w końcu cel Yahoo zostanie zrealizowany.

Na telekonferencji poświęconej omówieniu wyników finansowych, CEO Yahoo – Marissa Mayer – stwierdziła, że jej firma ma przewagę nad konkurencją na polu historii z użytkownikami, która sięga nawet 20 lat w tył w przypadku niektórych osób, które zapisały się wtedy do usługi Yahoo. Część z nich do dziś aktywnie korzysta z Yahoo Mail i przez ten czas wymieniało się masą wiadomości. W tym miejscu do akcji miałby wkroczyć osobisty asystent, który na podstawie tych informacji dobierałby bardziej spersonalizowane wyniki wyszukiwania.

Jako przykład można posłużyć się frazą „JFK”. Wpisując ją do wyszukiwarki otrzymuje się głównie informacje dotyczące byłego prezydenta USA. Asystent od Yahoo, na podstawie rozmów przeprowadzonych za pośrednictwem Yahoo Mail, zawierających notki o zarezerwowanym locie, w tym np. bilecie, skupiłby się na wyświetleniu trasy dojazdu do lotniska JFK, a także wielu innych przydatnych podczas podróży treści.

Tak naprawdę wciąż nie wiadomo zbyt wiele na temat nowego-starego projektu Yahoo i na razie trudno wyrokować, czy wyjdzie z tego coś więcej niż ciekawostka dla pewnego grona użytkowników. Dodatkowo, nadal zagadkowa pozostaje kwestia tego, co wspomniany asystent głosowy zaoferuje, oprócz bardziej kontekstowej interakcji. Marissa Mayer wierzy jednak, że na rynku jest miejsce dla kolejnego tego typu produktu.

Źródło: Business Insider, Bidness ETC

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.