YotaPhone 2 z Androidem Lollipop, białą wersją i niższą ceną

Opublikowano: 2015-05-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-yotaphone2-white-3Yota Devices przygotował kilka nowości związanych ze swoim unikatowym, dwuekranowym smartfonem. YotaPhone 2 doczekał się obniżki cen, otrzymuje aktualizacje do Lollipopa, z w sprzedaży debiutuje biały wariant urządzenia.

Telefon do tej pory dostępny był jedynie w standardowej, czarnej wersji. Rosyjski producent postanowił jednak wprowadzić na rynek nowy, biały model YotaPhone 2, który do sprzedaży trafia w nieco odświeżonej formie. Nie są to co prawda wielkie różnice, ale w porównaniu do czarnego wariantu kolorystycznego zmianie uległy m.in. klawisze, które wykonane zostały ze szczotkowanego metalu. Nowy kolor urządzenia doprowadził również do odwrócenia kolorów tylnego wyświetlacza – prezentuje się to bardziej stylowo i naturalnie. Można jednak zauważyć, że przód nadal pozostał czarny. Zdaniem Yota Devices jest to świadoma decyzja, która miała na celu poprawienie kontrastu głównego ekranu AMOLED. Nowa edycja YotaPhone 2 debiutuje już z preinstalowanym Androidem 5.0 Lollipop (reszta otrzyma go wkrótce).

news-yotaphone2-white-1Aktualizacja systemowa wnosi modyfikacje interfejsu, poprawia wydajność systemu i inne zgłoszone przez użytkowników smartfona problemy. Dodatkowo, zmiany w głównej mierze dotyczą oprogramowania tylnego ekranu E-ink – nowa wersja Androida ma zapewnić jeszcze lepszą intuicyjność i użyteczność panelu. Czarno-biały wyświetlacz otrzymał też wsparcie dla Facebooka, Instagrama i Twittera, których widżety mogą zostać na nim umieszczone i co określony czas wyświetlać wiadomości i powiadomienia. Nowością jest również aplikacja YotaRemote do sterowania telewizorem poprzez Wi-Fi, udoskonalone YotaNotes oferujące integrację z Google Drive oraz YotaSport wyświetlające wyniki dotyczące aktualnie rozgrywanych meczy.

Wraz z białą wersją smartfona nadeszła także obniżka cen YotaPhone 2 w Europie. W Wielkiej Brytanii cena spadła o 115 funtów i wynosi teraz 440 funtów. Pozostałe kraje będą mogły zakupić telefon za 599 euro (około 100 euro mniej niż wcześniej).

Yota YotaPhone 2 testPrzypomnijmy, że w głosowaniu czytelników i redakcji Teleguru smartfon YotaPhone 2 zdobył pierwsze miejsce (Złoty Turban) w kategorii „Innowacja roku” oraz trzecie miejsce (Brązowy Turban) w klasyfikacji „Biznesowy smartfon roku”.

 

Źródło: YotaPhone

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.