YotaPhone 2 zadebiutuje na polskim rynku już w przyszłym tygodniu

Opublikowano: 2014-12-02
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-yotaphone2-6Flagowiec rosyjskiego producenta, firmy Yota Devices wkracza na polski rynek. Smartfon trafi do sprzedaży 9 grudnia bieżącego roku, a więc równo za tydzień. Jest na co czekać!

YotaPhone 2 został wyposażony w dwa ekrany – przedni, pięciocalowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) oraz tylny panel o przekątnej 4.7 cala i o rozdzielczości 960 x 540 pikseli, wykonany w technologii E-ink (najczęsciej spotykanej w czytnikach elektronicznych książek). Oba ekrany pokryte zostały szkłem ochronnym Corning Gorilla Glass 3. Sercem urządzenia jest czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 z zegarem o taktowaniu 2.2 GHz, wspomagany przez 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wbudowanej. Oprócz tego smartfon został wyposażony w tylny aparat 8 mpix z autofokusem i lampą błyskową LED, jak również przednią kamerę 2.1 mpix. Całość działa na systemie operacyjnym Android w wersji 4.4 KitKat. Za zasilanie odpowiada bateria o pojemności 2500 mAh.

Cena nie została jeszcze ujawniona, ale już teraz można założyć, że nie będzie ona należeć do zbyt niskich. W końcu poprzednik kosztował około 500 euro.

Dumny z YotaPhone 2 wydaje się być nawet sam Władimir Putin, który jakiś czas temu zaprezentował smartfona prezydentowi Chin.

Przy okazji warto zapoznać się z pierwszymi wrażeniami Teleguru z użytkowania YotaPhone drugiej generacji. Artykuł można znaleźć pod tym adresem.

Źródło: własne

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.