YouTube i Google Maps jednymi z najczęściej wykorzystywanych aplikacji w Polsce

Opublikowano: 2015-06-15
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Internet mobilny #wyniki / raporty

news-youtube-tabletZ badania Ericssona, w którym przeanalizowano sześć europejskich krajów – Wielką Brytanię, Francję, Włochy, Szwecję, Rosję i Polskę – pod kątem ruchu w sieciach mobilnych generowanego przez aplikacje wynika, że największą popularnością cieszą się serwisy społecznościowe i wideo. Ciekawie prezentują się wyniki z naszego kraju.

W Polsce, tak jak i w czterech innych badanych państwach bezsprzecznie dominuje Youtube. Na kolejnych miejscach u Polaków znalazły się odpowiednio: Facebook, Google Chrome, przeglądarka systemu Android oraz Google Maps. Obecność ostatniej z wymienionych świadczy o bardziej użytkowym i darmowym niż czysto rozrywkowym wykorzystaniu mobilnych aplikacji.

We wszystkich przypadkach w czołówce znalazły się aplikacje serwisów społecznościowych i wideo. W zależności od kraju towarzyszą im inne aplikacje. Dla przykładu, w Szwecji silną pozycję ma Spotify – wywodzący się z tego kraju serwis oferujący streaming muzyki. Interesująco wypada zestawienie w Rosji. W Top 5 aplikacji znalazły się aż dwa popularne serwisy wywodzące się z tego kraju: Vkontakte i Ondoklassniki.

news-ericsson-top5_aplikacje-ruch_mobilnyZauważalny jest ciągły wzrost liczby danych przesyłanych w sieciach komórkowych. W pierwszym kwartale 2015 roku zużycie danych było o 55% wyższe niż w tym samym okresie 2014 roku. Według raportu Mobility Report opracowanego przez Ericsson, w roku 2020 wideo będzie stanowić około 60% całego mobilnego ruchu danych.

news-ericsson-ruch_mobilny-1

Źródło: Ericsson

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.