Z Instagrama korzysta już pół miliarda użytkowników

Opublikowano: 2016-06-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #gry / aplikacje

news-instagram-1Instagram poinformował, że jego społeczność liczy już ponad 500 milionów użytkowników, z czego 300 milionów korzysta z popularnego serwisu każdego dnia.

Jeszcze 9 miesięcy temu Instagram miał 400 milionów zarejestrowanych użytkowników, a na przestrzeni ostatnich dwóch lat uzyskał dwukrotny wzrost liczby odbiorców. Warto też odnotować, że 80% z nich mieszka poza USA.

Od kwietnia 2012 roku Instagram należy do Facebooka, który kupił go za miliard dolarów. Wówczas liczba użytkowników zrzeszonych wokół fotograficznego serwisu wynosiła zaledwie 30 milionów. I chociaż odnotowany wzrost jest imponujący, Instagram nadal nie może się równać z innymi produktami należącymi do firmy Marka Zuckerberga. Sam Facebook ma 1.6 miliarda użytkowników, WhatsApp niedawno przekroczył miliard, a Messenger zbliża się do tego pułapu, mając aktualnie 900 milionów użytkowników.

Źródło: Instagram

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.