Z przyszłych iPhone’ów mogą zniknąć linie anten

Opublikowano: 2015-06-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Apple #sprzęt / podzespoły

news-iphone6-linie_antenJak sugerują różne badania i zestawienia, użytkownikom podoba się stylistyka iPhone’a 6, na którą w głównej mierze składa się zastosowany materiał. Jest jednak pewna rzecz, która niejednej osobie spędza sen z powiek – linie anten biegnące wzdłuż obudowy. Apple zdaje sobie z tego sprawę i okazuje się, że może na to zaradzić.

Z designu iPhone’a 6 jest zapewne zadowolonych wielu pracowników Apple, w tym sam Jony Ive, jednakże metalowe wykończenie smartfona niosło za sobą wiele wyzwań i kompromisów. Anteny GPS, Wi-Fi czy NFC niezbyt dobrze znoszą metal, co wymusiło na projektantach wprowadzenie zmian w wyglądzie urządzenia. Efektem tego są wycięcia, w których znalazły się szpecące plastikowe linie anten.

Teraz, dzięki wnioskowi patentowemu złożonemu w USPTO, wiemy, że Apple ma na nie sposób. Producent zamierza podejść do tematu bardzo poważnie i chce wykorzystać materiał, który wygląda dokładnie jak anodyzowany metal i nie zakłóca fal radiowych. Pozwoliłby on nie tyle na pozbycie się linii, co ich skuteczne zamaskowanie, sprawiając tym samym, że smartfon wyglądałby bardziej jednolicie i elegancko. Co więcej, technologia ta może znaleźć zastosowanie także w innych urządzeniach, np. MacBooku, którego touchpad dałoby się zunifikować z resztą powierzchni.

Liczmy na to, że Apple zastosuje nowy materiał już w kolejnej generacji iPhone’a.

Źródło: Ubergizmo

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.