Za kilka lat liczba subskrypcji 5G może osiągnąć poziom 150 milionów

Opublikowano: 2015-11-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Internet mobilny #wyniki / raporty

news-technologia-5gNajnowsza edycja Ericsson Mobility Report pokazuje przyszłość sieci 5G, w tym prognozę 150 milionów subskrypcji mobilnych 5G do roku 2021. Znaczący wzrost konsumpcji materiałów wideo sprawi natomiast, że ruch sieciowy w smartfonach wzrośnie w tym czasie w Ameryce Północnej i Europie około sześciokrotnie.

Przewiduje się, że pierwszy i najszybszy wzrost liczby abonentów 5G nastąpi w Korei Południowej, Japonii, Chinach oraz Stanach Zjednoczonych. 5G połączy nowe typy urządzeń i pozwoli na nowe sposoby wykorzystania związane z Internetem Rzeczy (IoT). To przejście powinno też otworzyć nowe branże i gałęzie gospodarki na transformacje teleinformatyczną.

Raport Ericssona pokazuje znaczny wzrost konsumpcji materiałów wideo na urządzeniach mobilnych, która spowoduje około sześciokrotny wzrost ruchu sieciowego w smartfonach w Ameryce Północnej i Europie (pomiędzy rokiem 2015 i 2021). Do 2021 roku ilość danych przesyłanych każdego miesiąca przez każdy smartfona wzrośnie w Ameryce Północnej z 3.8 do 22 GB, podczas gdy w Europie Zachodniej przewiduje się wzrost z 2 do 18 GB miesięcznie. Prognozuje się również, że globalny ruch mobilny wrośnie do 2021 roku dziesięciokrotnie, a materiały wideo będą stanowić 70% całości ruchu w sieciach mobilnych. Już dzisiaj YouTube odpowiada za nawet 70% całego ruchu wideo, natomiast Netflix może wzrosnąć do 20% na rynkach, na których jest dostępny.

Co sekundę aktywuje się 20 nowych subskrypcji szerokopasmowych sieci mobilnych, co pokazuje, że rosnący przepływ danych jest napędzany przez globalny wzrost liczby abonentów. W tym momencie liczba subskrypcji usług mobilnych równa się liczbie ludności na świecie. W 2016 roku osiągnięty zostanie poziom 4 miliardów subskrypcji mobilnych wyłącznie na smartfonach. Co ciekawe, do końca tego roku liczba subskrypcji w całej Afryce ma się podwoić w stosunku do 2010 roku i osiągnąć 1 miliard. W tym samie czasie Chiny mają posiadać 350 milionów subskrypcji LTE, stanowiąc prawie 35% całości. Z kolei do 2021 roku globalna liczba abonentów LTE ma wynosić 1.2 miliarda.

Źródło: Ericsson

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.