Zbliża się koniec iPhone-a 5C. Nowy iPhone 6C nie pojawi się na wrześniowej konferencji

Opublikowano: 2015-08-28
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły #plotki

news-iphone6c-informacje-19 września przywitamy nowe smartfony Apple. Portfolio amerykańskiego producenta powiększy się o kolejne modele, więc siłą rzeczy starsze urządzenia będą musiały powoli zejść ze sceny – tym razem padło na iPhone’a 5C. Zastanawiający jest jednak fakt, że zdaniem wielu źródeł nie ujrzymy jego następcy, przynajmniej nie na planowanej konferencji.

Apple odświeży listę swoich produktów po premierze iPhone’ów 6S i 6S Plus. Te smartfony będą zajmować najwyższe miejsca w hierarchii. Do miana średniaków zostaną zdegradowane zeszłoroczne modele iPhone 6 i 6 Plus, które czeka przymusowa obniżka cen. Natomiast najniższa półka cenowa należeć będzie do iPhone’a 5S z 2013 roku, który pozostanie propozycją dla osób przyzwyczajonych do mniejszego ekranu. Co więc z iPhone’em 6C?

9to5Mac podaje, że na wrześniowej konferencji Apple nie zaprezentuje tego urządzenia, gdyż nie jest ono jeszcze gotowe. Mamy więc kolejną poszlakę wskazującą, że model ten może pojawić się kilka miesięcy po premierze 6S i 6S Plus, aczkolwiek nie brakuje źródeł, które twierdzą, że firma z Cupertino całkowicie zrezygnowała z następcy iPhone’a 5C. W tym przypadku wypada jedynie poczekać na rozwój sytuacji i liczyć, że za niecałe dwa tygodnie dowiemy się czegoś więcej na temat 4-calowego iPhone’a 6C.

Co się zaś tyczy wspomnianego iPhone’a 5C, zdaniem serwisu 9to5Mac zostanie on wycofany ze sprzedaży tuż po premierze nowych modeli. Powodem tej decyzji ma być mała popularność urządzenia, które sprzedało się w nakładzie znacznie niższym niż oczekiwano. Niewykluczone jednak, że w niektórych krajach 5C nadal będzie dostępny na półkach sklepowych i w ofertach sklepów internetowych.

Źródło: 9to5Mac

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.