Ze smartfonami jesteśmy w stałym kontakcie

Opublikowano: 2016-02-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #telefony / urządzenia #wyniki / raporty

img-phone-teenagers-1Smartfony stały się dla nas nieodłącznym elementem codziennego życia, pełniąc rolę podstawowego komunikatora, centrum rozrywki i osobistego asystenta. Cieszą się również znacznie większym zainteresowaniem niż tablety multimedialne.

Jak wynika z badania, będącego elementem raportu Deutsche Bank „Portret finansowy Polaków 2015. Plany na 2016 r.”, aż 8 na 10 ankietowanych młodych ludzi korzysta ze smartfonów codziennie każdego dnia, zaglądając do nich co chwilę (41%) lub średnio co godzinę (39%). Natomiast biorąc pod uwagę ogół użytkowników, bez konkretnego podziału na grupy wiekowe, najczęściej padała odpowiedź – „Kilka razy dziennie”. Wśród respondentów w wieku 18-24 lata zaledwie 2% zadeklarowało, że użytkuje swoją słuchawkę najwyżej dwa razy w ciągu dnia. Jest to wyraźny znak, że obecnie mało kto potrafi odmówić sobie chociażby okazjonalnego zaglądania do smartfona.

news-smartfony-badanie-1Ankieta ujawniła również, że tablety są w oczach wielu osób znacznie mniej interesujące, wygodne w użyciu i funkcjonalne. 60% przepytanych korzysta z nich jedynie dwa razy dziennie lub rzadziej. Urządzenia te zdają się być lepsze tylko w niektórych zadaniach, np. prowadzenia skomplikowanych operacji finansowych.

Źródło: Deutsche Bank, własne

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.