Zegarki z Android Wear otrzymały wsparcie dla podglądu kamer sieciowych

Opublikowano: 2014-12-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #gry / aplikacje #sprzęt / podzespoły

news-androidwear-kameryZnana i ceniona aplikacja IP Cam Viewer, dostępna do tej pory jedynie dla posiadaczy smartfonów i tabletów z Androidem, doczekała się aktualizacji, która wnosi wiele nowych poprawek i funkcji. Najciekawszą jest możliwość monitorowania kamer za pomocą smartwatcha.

IP Cam Viewer jest jednym z lepszym narzędzi do poglądu obrazu z kamer sieciowych w czasie rzeczywistym. Aplikacja jest też znana z…dość kiepskiego interfejsu użytkownika. Wraz z najnowszym uaktualnieniem nic pod tym względem się nie zmieniło, ale za to pojawiło się kilka interesujacych nowości. Zdecydowanie najważniejszą, a zaraz najciekawszą z nich jest zapewnienie wsparcia dla inteligentnych zegarków z Android Wear. Funkcja ta na pewno przyda się osobom posiadającym firmę lub własne mieszkanie, gdzie zainstalowane są kamery. Tym sposobem w łatwy sposób można monitorować kamery i kontrolować wszystko to, co dzieje się w ich zasięgu. Zazwyczaj kamery bezpieczeństwa obserwuje się na dużym telewizorze lub monitorze. Ostatnio jednak coraz więcej osób korzysta w tym celu ze smartfona i aplikacji, które to umożiwiają. Jak widać, możliwości jest z każdym dniem jeszcze więcej i do tego grona dołączają smartwatche.

Pozostałe zmiany zawarte w nowej wersji aplikacji oferują m.in. wsparcie dla Chromecast oraz większej liczby kamer, integrację z usługą Dropbox, a także dodanie skrótów na ekranie głównym. Poza tym, IP Cam Viewer doczekał się kilku innych, mniejszych i większych poprawek związanych ze stabilnością, płynnością działania i sterownikami.

Program można pobrać z Google Play. Dostępne są dwie wersji: darmowa „Lite” oraz „Pro”, kosztująca nieco ponad 13 zł.

Źródło: Techradar

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.