Zmiana na najwyższym szczeblu w dziale mobilnym LG

Opublikowano: 2014-11-28
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #LG #sprzedaż / wyniki

news-lg-ceoLG ogłosiło, ze nowym szefem dywizji mobilnej został Juno Cho. Zastępuje on na tym stanowisku dotychczasowego CEO – Jong-seok Parka, który boryka się z problemami zdrowotnymi.

Nowy dyrektor generalny będzie miał za zadanie utrzymać dobrą passę firmy w segmencie urządzeń mobilnych i doprowadzić do jeszcze większej ekspansji LG Mobile na światowym rynku. W tym roku koreański gigant odzyskał rentowność, podnosząc udziały na rynku Ameryki Północnej do poziomu ponad 16 procent. Tym samym LG ustanowiło prawdziwy rekord, gdyż oznacza to podwojenie udziałów względem zeszłego roku. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest ogromny sukces jaki odniósł flagowiec firmy, czyli LG G3. Co więcej, producent osiągnął najwyższy zysk operacyjny od 2010 roku.

Juno Cho już teraz może pochwalić się niemałymi osiągnięciami. W dużej mierze właśnie jemu przypisuje się sukces oddziału mobilnego w Ameryce Północnej w połowie 2000 roku, gdy na rynku pojawił się m.in. LG Chocolate (telefon z serii Black Label), który zebrał wiele bardzo pozytywnych opinii. Tak świetna reputacja sprawiła, że stał się on idealnym kandydatem do sprawowania władzy w dziale mobilnym LG i poprowadzenie go do sukcesu w wielu krajach, w szczególności w Chinach.

Źródło: GSMArena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.