Zmiana prezesa Orange Polska

Opublikowano: 2016-02-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #wyniki / raporty

news-jean-francois-fallacher-orangeRada Nadzorcza Orange Polska zdecydowała, że z dniem 1 maja Jean-François zastąpi Bruno Duthoit na stanowisku prezesa zarządu firmy. Obecny prezes będzie pełnił swoją funkcję do końca kwietnia.

Jean-François Fallacher jest prezesem Orange Romania, wiodącego operatora komórkowego na rumuńskim rynku, od 2011 roku. Wcześniej, przez 20 lat, pełnił kluczowe funkcje w Grupie Orange, ostatnio jako prezes Sofrecom, należącej do grupy międzynarodowej spółki konsultingowej oraz w Holandii jako dyrektor operacyjny w spółce Wanadoo, dostawcy usług internetowych, a także kierownik ds. marketingu segmentu B2B w EuroNet Internet.

Absolwent kierunków inżynieryjnych na École Polytechnique, École Nationale Supérieure des Télécommunications w Paryżu oraz programu Rozwoju Biznesu Międzynarodowego w ESSEC Business School, Jean-François zdobywał doświadczenie w okresie ekspansji Internetu.

„W ciągu ostatnich lat, podczas których Bruno Duthoit kierował Orange Polska, zrealizowano wiele kluczowych działań dla długoterminowego rozwoju firmy. Rozpoczęły się na szeroką skalę inwestycje w Internet światłowodowy, firma pozyskała częstotliwości, dzięki którym zdecydowanie zwiększy dostępność mobilnego Internetu LTE. Zapoczątkowano zmiany, których celem jest cyfryzacja firmy, uczynienie z niej organizacji zdolnej do szybkiego reagowania na zmieniający się rynek i oczekiwania klientów. Klienci są w centrum wszystkich działań firmy, by mogła ona jeszcze lepiej odpowiadać na ich potrzeby. Wyraźnie zwiększyła się skala oszczędności kosztowych. Firma rozwinęła swoją działalność o nowe obszary wdrażając Orange Finanse i Orange Energia. Dziękuje Bruno Duthoit za jego ogromne zaangażowanie, efektywną realizację celów firmy i życzę sukcesów w realizacji nowych wyzwań.” – powiedział Maciej Witucki, przewodniczący Rady Nadzorczej Orange Polska.

Źródło: Orange

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.